Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
logo           II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle
ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło
tel.: 13 446 35 70, fax: 13 446 34 88, e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl
            szkola 

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021

Do dyrektorów szkół i Wychowawców klas maturalnych

Spotykaliśmy się dotąd na Salonie Maturzystów, a także w Pałacu Kultury w Warszawie na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym. Teraz, w czasie pandemii, zmieniliśmy formułę na spotkania wirtualne podzielone dodatkowo na dni według podstawowych zainteresowań maturzystów przyszłymi studiami. Podjęliśmy też kolejną ważną decyzję: wydarzenia salonowe zorganizujemy w soboty marcowe, tak, aby nie odbierać Państwu i Waszym uczniom czasu niezbędnego na zdalne lekcje i konsultacje w procesie przygotowania do egzaminów maturalnych.

Nikt lepiej od Państwa – Wychowawców i Nauczycieli – nie zna zainteresowań i preferencji uczniów, stąd wielka prośba ze strony Perspektyw o przekazanie Państwa podopiecznym zaproszenia na spotkania online:

  • 6 marca – z kandydatami na studia humanistyczne, społeczne i ekonomiczne
  • 13 marca – z osobami planującymi studia politechniczne i ścisłe oraz rolnicze
  • 20 marca – z tymi, którym marzą się studia na kierunkach medycznych

Jesteśmy przekonani, że te sobotnie godziny (od 10.00 do 15.00) będą czasem kompetentnych inspiracji do dokonania wyboru kierunku studiów i uczelni, pozwolą zrozumieć sens i wszelkie konsekwencje (także zatrudnieniowe) dokonywanych wyborów, pozwolą – w jednym miejscu i czasie – zdobyć informacje od uczelni na temat oferowanych przez nie studiów. Pokażemy również, z perspektywy osób już studiujących, jak realizowane są zajęcia na uczelni w czasie pandemii.

Tradycyjnie udostępnimy prezentacje ekspertów OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych, skupimy się jednak przede wszystkim na przedmiotach dodatkowych – kierunkowych dla obszaru kształcenia. I tak: 6 marca – matura z historii i WOS, 13 marca – z fizyki i rozszerzonej matematyki, 20 marca – z biologii i chemii.

Ten rok jest bardzo trudny dla młodzieży i jej wychowawców. Naszą wspólną misją jest udzielić maturzystom pomocy w wybraniu najodpowiedniejszych dla niej ścieżek edukacyjnych w bardzo wymagającym czasie, z myślą o najlepszej przyszłości.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zechcą Państwo rozesłać do swoich uczniów informację o możliwości udziału w Salonie – jej projekt jest w załączniku. Prześlemy także wkrótce, w najbliższy poniedziałek, gotowy post do wykorzystania w komunikacji z uczniami w szkolnych mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach. Przygotowujemy treści, które będą ważne i aktualne także dla wszystkich wychowawców i nauczycieli maturzystów.

Więcej: salon.perspektywy.pl

Z wyrazami szacunku i sympatii

Waldemar Siwiński
Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt z organizatorami:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.salon.perspektywy.pl

Szkola       Nauczyciele       Uczniowie       Rodzice       Matura

 

01 MEN 210       02 IBE 210       04 CKE 210       06 ORE 210       05 KOWEZiU 210

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego
przez Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.   

MEiN logo            PolskiLad log            2LO jaslo logo            PoznajPolske logo

 


II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle, ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło, tel. 13-446-35-70; fax 13-446-34-88
http://www.2lojaslo.pl e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl