Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
logo           II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle
ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło
tel.: 13 446 35 70, fax: 13 446 34 88, e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl
            szkola 

II LO wśród najlepszych w Polsce!

17 listopada odbył się finał Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych „SPOTKANIA FREDROWSKIE” pod patronatem prof. Jarosława Gajewskiego, dyrektora Teatru Klasyki Polskiej. Przegląd miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap polegał na konkursie krótkich nagrań, po czym najlepsze grupy zostały zaproszone na finał, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

Wśród najlepszych w Polsce spektakli znalazły się nasze „Śluby panieńskie”. W poszczególne role wcielili się uczniowie klasy IVd: Julia Dybaś, Martyna Stasiowska, Anna Szot, Mateusz Miśkowicz, Szymon Gustek, Jakub Lisowski i Jakub Piękoś. Reżyserem była Pani Bożena Krzyżak, asystentami reżysera byli Jakub Zoła i Zuzanna Przybyło.

Nasz spektakl został nagrodzony za wysoką wartość merytoryczną i wychowawczą sztuki. Jakub Lisowski otrzymał specjalne wyróżnienie za wysoki potencjał twórczy i silę przekazu w roli Radosta.

Spektakle oceniane były przez jury złożone z pedagogów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz aktorów Teatru Klasyki Polskiej. którzy przede wszystkim dawali wskazówki na przyszłość oraz dzieli się swoim doświadczeniem podczas spotkań z poszczególnymi grupami.

W czasie Spotkań Fredrowskich odbyło się spotkanie z Maciejem Szeptyckim, potomkiem Hrabiego Aleksandra, który opowiedział o swoim przodku oraz Domu Komedii Aleksandra Fredry.

Gratulacje dla całego zespołu!

Szkola       Nauczyciele       Uczniowie       Rodzice       Matura

 

01 MEN 210       02 IBE 210       04 CKE 210       06 ORE 210       05 KOWEZiU 210

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego
przez Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.   

MEiN logo            PolskiLad log            2LO jaslo logo            PoznajPolske logo

 


II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle, ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło, tel. 13-446-35-70; fax 13-446-34-88
http://www.2lojaslo.pl e-mail: sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl