Ułatwienia dostępu

1. marca 1951 roku na terenie mokotowskiego więzienia  z rąk komunistów zginęli członkowie IV Zarządu Głównego  "Wolność i Niezawisłość". Miejsca ich pochówku, podobnie jak wielu innych ofiar, do dzisiaj pozostają nieznane.
72 lata po tych wydarzeniach wracamy pamięcią do czasów  kiedy walczący,  często od 1939 roku żołnierze polskiego podziemia, musieli stawić czoła sowieckim okupantom i ich komunistycznym współpracownikom. Nie godząc się z narzuconym Polsce ustrojem, nie godząc się na represje i terror wobec współobywateli, podjęli nierówną walkę.
W czasach rządów komunistycznych zostali oni wyklęci, ale my dzisiaj mówimy o nich jak o Niezłomnych, jako o tych którzy postawili na szali swoje  młode życie, walcząc o to co często nie było im dane- a czym my dzisiaj możemy się cieszyć- o wolną, niepodległą i demokratyczna Polskę.
Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany koncert pieśni patriotycznej. Zgromadzeni mogli usłyszeć następujące utwory: "Inka", "Walczyk", "10 przykazań", " Na znojną walkę", "Ostatni list", "Dziewczyna z granatem w ręce", "Biały krzyż", Rzeczpospolitej poprzysięgli", "Dziś idę walczyć mamo".  Uzdolnieni uczniowie dostarczyli wszystkim wiele  wzruszeń.
 

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo