„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracować ani jednego dnia przez całe życie”- to słowa chińskiego filozofa Konfucjusza. Zainspirowane tymi słowami, uczennice z klasy 3c tworzą swój projekt "Pasja się opłaca!". Jest on realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

„Pasja się opłaca!” to projekt, który ma na celu pomóc młodzieży w odkryciu swoich pasji, a zarazem w znalezieniu ścieżki zawodowej, którą w przyszłości mogłaby podążać. Działania podejmowane w toku realizacji projektu polegają przede wszystkim na organizowaniu interesujących spotkań z osobami, dla których praca zawodowa jest pasją.

Jedno z takich spotkań zostało zorganizowane w naszej szkole 15.12.2022 r, dla uczniów z klas 1B, 1C oraz 3C. Organizatorki tego spotkania do udziału w wywiadzie zaprosiły Panią doktor weterynarii, Dagmarę Wojnarowską, która prowadzi swoją działalność w Brzostku oraz na terenie okolicznych gmin i powiatów.

Pani Dagmara z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała publiczności o swoim pasjonującym zawodzie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jej relacji
o zdobywaniu wiedzy i umiejętności, które umożliwiły jej wykonywanie wymarzonego zawodu.

Z pewnością spotkanie to zainspirowało wiele osób i ,być może, to właśnie weterynaria stanie się ich pasją i wybiorą ten kierunek w przyszłości.