Ułatwienia dostępu

ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło

 tel. + 48 134463570; fax: +48 13446-3488, sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl

Lekcje, których się nie zapomina!

Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza na pierwszą lekcję w formie webinaru z serii „Gadanie o internecie”, dedykowanych w szczególności uczniom w wieku 13-17 lat.

Lekcja w formie webinaru "Gadanie o twórczości internetowej – jak robić to dobrze" odbyła  się 29 listopada (wtorek) w godz. 12:50-13:50. Przedstawiono porady jak założyć i prowadzić bloga i vloga, omówiono podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego.
Podczas webinaru zwrócono  też uwagę na rzetelność informacji wykorzystywanych przez uczniów, poradzono jak weryfikować informacje i zaprezentowano zasady savoir-vivere’u w sieci (netykiety).

Spotkanie prowadziła Kasia Rodek z Radia Kampus. Gośćmi spotkania byli:

Dr Karol Jachymek - Kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza Gen Z i Gen Alpha), komunikacji w (nowych) nowych mediach (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka) i trendów w popkulturze. Współpracował m.in. z TikTokiem, SAS, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej,Centrum Nauki Experyment, Fundacją Szkoła z Klasą, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym.

Tomasz Wnęk - uczeń klasy 1A II Liceum Ogólnokształcącego im. ppłk. J.Modrzejewskiego w Jaśle, członek „Cyfrowej Przyszłości Ucznia” – Młodzieżowego Panelu Doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, koordynowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, a ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych. Partnerem webinarów jest Radio Kampus.

Link do webinaru: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet/videos/445287614435546/  

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo