W naszej szkole 21 listopada świętowaliśmy Dzień Życzliwości, w czasie którego propagowane są takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Uczniowie włączyli się w świętowanie na wiele sposobów, zadbali o żółty element ubrania, częstowali się ciasteczkami przygotowanym dzięki staraniom rodziców, przypinali pozytywne myśli na Tablicy Pozdrowień, wspierali kwestę na rzecz Adopcji Serca. Miłą atmosferę tego dnia zapewnił uczniom Słoneczny Zakątek zaaranżowany w bibliotece szkolnej. Pani Barbara Zając przygotowała dekoracje i zadbała o możliwość sprawdzenia swojego poziomu życzliwości w quizach a także ogłosiła regulamin konkursu plastycznego na komiks o tej tematyce.

Przypominamy, że termin składania prac plastycznych na konkurs „Życzliwość na co dzień” upływa 12 grudnia 2022 r.

Dobrym podsumowaniem radośnie przeżytego Dnia Życzliwości niech będą słowa: „Życzliwość rodzi życzliwość, a największa radość to dawać radość innym. Nie można żyć myśląc tylko o sobie.”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, prowadzący kwestę na rzecz Adopcji Serca, dziękują całej społeczności szkolnej za każde zainteresowanie i wsparcie akcji!