Ułatwienia dostępu

W  roku szkolnym 2022/2023 uczniowie II LO  po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział  w projekcie edukacyjnym Dyktando Niepodległościowe, którego celem jest szerzenie wiedzy o ważnych postaciach i wydarzeniach w polskiej historii.  Od roku 2017 uczestnikami Dyktanda są uczniowie wszystkich województw oraz szkół polskich poza granicami kraju. W tegorocznej rywalizacji w etapie szkolnym w II LO wzięło udział aż 67 uczniów. Mogli oni sprawdzić swoją znajomość języka polskiego oraz zasad ortograficznych podczas dyktanda pt."O kolei co nieco". Na tym etapie konkursu najlepsi okazali się: Michał Bochnowski (1d), Jakub Bućko (3a), Jakub Marszałek (1b), Małgorzata Michnal (2b), Julia Rogaczewska (4a).
Etap wojewódzki miał miejsce 26 października i wyłonił mistrzów ortografii w trzech kategoriach szkół.

Zwycięzcą konkursu i laureatem I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych został uczeń naszej szkoły - Jakub Marszałek, natomiast Magdalena Michnal zajęła IV lokatę.

Nagrody laureatom wręczono 18 listopada w czasie uroczystej Gali X Dyktanda Niepodległościowego, która miała miejsce w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki, mieszczącym się w pięknych zabudowaniach dawnego dworu Mycielskich w Wiśniowej.

Bardzo cieszy nas zainteresowanie uczniów II Liceum Ogólnokształcącego  trudną sztuką poprawnej pisowni w języku ojczystym. Szczególnie gratulujemy Jakubowi Marszałkowi zajęcia I miejsca oraz Magdzie Michnal wysokiej czwartej lokaty w tej trudnej rywalizacji.

Życzymy dalszych sukcesów!

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo