Ułatwienia dostępu

         200 lat temu w Wilnie zostały wydane „Ballady i romanse” A. Mickiewicza-zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm i znacząco wpłynął na dalsze dzieje naszej literatury. Dzieło to stało się lekturą tegorocznego XI Narodowego Czytania. W tę akcję włączyła się także nasza szkoła we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle.

         22 września w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” A. Mickiewicza, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy IIIc: Anna Buczyńska, Małgorzata Dunajska, Agnieszka Zoła, Emilia Krupa, Julia Sendra i Bartosz Koba, a także uczennica klasy IIb – Aleksandra Wietecha. Uczniowie odczytali balladę „Rybka” i wykonali kilka piosenek, które wzmocniły przekaz romantycznych tekstów i wprowadziły odpowiedni klimat.

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo