Ułatwienia dostępu

ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło

 tel. + 48 134463570; fax: +48 13446-3488, sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl

Zakończyła się VIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. 10 uczniów z naszej szkoły, jako jedyni w Jaśle,  znalazło się w gronie finalistów tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to pierwsza Olimpiada, która  nie polega na nauce podręczników na pamięć, tylko na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Od 9 lat uczniowie zmieniają otaczający świat na lepszy np. organizując zbiórki charytatywne, przeprowadzając kampanie społeczne.

W tym roku w naszej szkole wyłoniły się 2 zespoły. Zespół nr 1 ( D. Leśniak, O. Skowron, A. Myśliwiec, W. Grzesiak, J. Korczykowski, J. Oszajca, M. Ostalecki) postawił sobie za cel pomoc rówieśnikom w codziennych trudach szkolnych. Ich projekt nosił nazwę „Przetrwaj w dżungli” .  Na specjalnej platformie Discordzie udostępniali swoje szkolne notatki, materiały uzupełniające szkolną wiedzę. Na Tik Toku i Instagramie motywowali do nauki i wspierali psychicznie umieszczając śmieszne zdjęcia i filmiki. Zespół nr 2 ( W. Skiba, D. Podraza, M. Lewicka, I. Niemiec) uznał za priorytetowe poprawę bezpieczeństwa swoich koleżanek („Smiling not scaring”)  i zorganizował kilkugodzinny, bezpłatny kurs samoobrony.

Obu drużynom udało się zakończyć projekty w terminie i uzyskać międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Ponadto zostali zaproszeni do udziału w Wielkim Finale VIII edycji Olimpiady ZzT.

Celebracja sukcesów finalistów miała miejsce 19.05. 2022 r. w Warszawie w prestiżowym budynku przy torze Służewiec. W miniony czwartek nasi uczniowie mieli okazję posłuchać wystąpień swoich rówieśników, którzy z sukcesem zmieniają swoje otoczenie, uczestniczyć w PITCH Contest- konkursie na najlepszą prezentację zrealizowanego projektu, być świadkami wręczenia Złotych Wilków- najbardziej prestiżowej nagrody, wysłuchać przemówień gości specjalnych ( mi. in. wiceminister p. A. Streżyńska, założycielka fundacji ZzT p. P. Brużewska).

Gratulujemy finalistom. Szczególnie autorom projektu „Przetrwaj w dżungli”, którzy dostali statuetkę Brązowe Wilki. Zachęcamy do udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku.

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo