25 kwietnia br. na terenie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK szkół średnich.
Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Mastej 3b, Anna Węgrzyn 3b, Anna Czerkowicz 1b, Bartek Koba 2c, Filip Szarek 2b – zajęli III miejsce. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę fakt, że byli jedyną szkołą ogólnokształcącą (nie mająca kierunków mundurowych), która znalazła się na podium.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników test  teoretyczny składający się z 20 pytań z zakresu historii PCK, prawa humanitarnego oraz pierwszej pomocy. Następnie uczniowie udali się na przygotowane w terenie stanowiska urazowe, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne. Zmierzyli się oni m.in. z przypadkami: zawału, zadławienia pokarmem, odciętej kończyny, RKO czy upadkiem ze ścianki wspinaczkowej. Młodzież musiała skoordynować działania w celu zabezpieczenia terenu wypadku, dbałości o własne bezpieczeństwo, udzielenia poszkodowanym pierwszej pomocy, wezwania odpowiednich służb.

GRATULUJEMY NASZEJ WSPANIAŁEJ MŁODZIEŻY!