Wiosna to czas, w którym rozpoczyna się ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania Pola Nadziei, przypominająca o akcji na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.
Dzięki ofiarności uczniów i pracowników II LO udało się przygotować dla chorych przebywających w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym w Jaśle upominki. Kolejnym celem tej akcji było umilenie tego przedświątecznego czasu podopiecznym hospicjum. Uczniowie II LO przygotowali piękne kartki wielkanocne, które wprowadziły w tym miejscu wiosenno-świąteczną atmosferę.
Finał przedsięwzięcia miał miejsce 8 kwietnia. Uczennice klasy 2B - Katarzyna Jędryczka oraz Marcelina Sarna, wraz z opiekunką Szkolnego Koła Caritas - panią Wiolettą Telma-Goryczką udały się do hospicjum, aby spędzić czas z chorymi. Pełne troski i życzliwości niosły pociechę chorym i obdarowywały ich przygotowanymi wcześniej prezentami i kartkami oraz służyły dobrym, ciepłym słowem. Do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli rozmawiać, po prostu szczerze się uśmiechały i życzyły wesołych świąt.
Wolontariuszki wraz z Panią Profesor przekonują, że to było cenne i ubogacające doświadczenie i gorąco zachęcają wszystkich do włączania się do takich akcji w przyszłości. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Szkolnego Koła Caritas, z całego serca dziękujemy bo to szczególnie ważne, aby nieść innym radość i siać ziarna dobra gdzie tylko to możliwe.