Ułatwienia dostępu

ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło

 tel. + 48 134463570; fax: +48 13446-3488, sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl

W gronie naszych uczniów jest osoba z wielką pasją sportową- Igor Nagacz, uczeń klasy 3GE.  W ostatnim czasie zdobył I miejsce na dystansie półmaratonu, III miejsce na dystansie 8 km. Jest także Mistrzem Polski na dystansie 100 m.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadziły z Igorem  jego koleżanki z klasy: Kasia, Karolina i Julia.

1.Kiedy zacząłeś jeździć na rolkach?

Zanim zacząłem jeździć na rolkach, mama zabrała mnie na lodowisko i nauczyła jeździć na łyżwach, miałem wtedy 6 lat. Ten sport bardzo mi się spodobał, ale można było go uprawiać tylko w zimie, więc w znalazłem alternatywę na czas letni w rolkach. W gimnazjum zacząłem jeździć dużo więcej, całe wakacje spędzałem w Ogródku Jordanowskim z kolegami na rolkach. Na buty do jazdy szybkiej przeniosłem się dopiero pod koniec gimnazjum i od tego czasu aktywnie uczestniczę w zawodach.

2. Rodzina wspierała Cię w Twoim wyborze czy raczej odradzała?

 Moi rodzice są bardzo aktywni, więc od zawsze mnie wspierali, uczyli nowych dyscyplin, takich jak jazda na rowerze, łyżwy, rolki czy pływanie. Od zawsze pomagali mi finansowo i mentalnie.

3. Co Cię zafascynowało w rolkach?

Szybkość,  jaką rozwijałem  sprawiła, że bardzo polubiłem tę dyscyplinę. Innym powodem, dla którego zacząłem dużo jeździć, był mój przyjaciel Piotrek, który namówił mnie na wakacyjne przejażdżki po mieście i od tego czasu każdą wolną chwilę spędzałem na kółkach.

4. Jakie są Twoje plany związane z rolkami na najbliższy czas?

Pandemia zaburzyła moje plany, ponieważ wiele zawodów zostało odwołane, jednak od stycznia przygotowuję się na Mistrzostwa Polski i Mazurski Maraton Rolkowy. W zimie z klubem jeździłem na nartach biegowych, żeby nie stracić kondycji, a od marca mam regularne treningi mające na celu rozwój moich umiejętności w jeździe szybkiej.

5.Co jeszcze chciałbyś zdziałać jako sportowiec?

Moim największym marzeniem jest dobry występ na Mistrzostwach Polski lub innych ogólnopolskich zawodach oraz ciągły rozwój i kontynuacja tej pasji na studiach.

6. Kto jest Twoim idolem, jeśli chodzi o sport? Kogo starasz się naśladować i dlaczego?

Moimi idolami są Felix Rijhnen, jeden z najlepszych rolkarzy na świecie, wielokrotny mistrz świata na długich dystansach oraz Paweł Ciężki - aktualny mistrz Polski, z którym ostatnio miałem okazję trenować. Staram się naśladować Bartsa Swingsa, którego styl jazdy jest dla mnie najbardziej odpowiedni. 

7. Czy interesujesz się jeszcze innymi dyscyplinami sportu?  Jakimi? 

Interesuję  się większością dyscyplin olimpijskich, wiele z nich uprawiam oraz śledzę wydarzenia sportowe z nimi związane, najbardziej przyjemną z nich, w moim odczuciu, jest kolarstwo.

8. Czy wiążesz z tym sportem całą swoją przyszłość , czy jednak to będzie aktywność pozazawodowa?

O sporcie nigdy nie myślałem jako o źródle  utrzymania. Obecnie jest to głównie odskocznia od nauki oraz spełnianie mojej chęci rywalizacji. W przyszłości chciałbym kontynuować uprawianie sportów, szczególnie rolkarstwa, niezależnie od wykonywanego  zawodu.

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo