Ułatwienia dostępu

ul. Floriańska 24, 38-200 Jasło

 tel. + 48 134463570; fax: +48 13446-3488, sekretariat@2lojaslo.pl, dyrektor@2lojaslo.pl

20 października 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu miała miejsce XXVI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej. Konkurs ten cieszy się w naszej szkole dużą popularnością z powodu szczególnie serdecznej atmosfery, jaką od lat tworzą organizatorzy konkursu. W tym roku w jury zasiadła córka autorki wierszy – pani Elżbieta Betlej, która bardzo życzliwie odniosła się do uczestników konkursu, dziękując za zainteresowanie poezją swojej mamy. Zachęciła również młodzież do samodzielnych prób literackich i pielęgnowania wrażliwości na słowo poetyckie. Szczególną uwagę pani Elżbieta Betlej zwróciła na uczniów naszej szkoły, gdyż w tegorocznym  konkursie II LO reprezentowało  kilkanaście uczennic.  W podziękowaniu za tak liczny udział córka autorki postanowiła przekazać do biblioteki naszej szkoły 28 tomików wierszy Bronisławy Betlej, za które bardzo dziękujemy! 

Jury pod przewodnictwem pana Marka Petrykowskiego, reprezentującego Związek Literatów Polskich, szczególnie zachwyciła recytacja Wiktorii Rusin z klasy II b, której przyznano I miejsce. Wiktoria zaprezentowała bardzo dojrzałą i poruszającą interpretację wojennych wierszy poetki. Z kolei II miejsce w konkursie zajęła Natalia Świder z klasy III b. Wyróżnienia otrzymały: Kornelia Kaszowicz z klasy II d, Aleksandra Wietecha i Martyna Zielińska z klasy I b oraz Małgorzata Dunajska z klasy II c.   

Zwyciężczyni konkursu - Wiktoria Rusin - miała również okazję zaprezentować swoją interpretację wierszy przed szerszą publicznością w czasie uroczystości nadania imienia Bronisławy Betlej Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jedliczu w piątek 22 października. Jej występ wywołał wzruszenie słuchaczy. 

Gratulujemy! 

 

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo