Ułatwienia dostępu

bizneskJury III  Konkursu „Młoda Strefa Biznesu” przyznało wyróżnienie z nagrodą rzeczową dla uczennicy  Wiktorii Potery za pracę:„Happy Puppy” przygotowaną pod opieką Pana Wacława Błasika.

Konkurs  dotyczył biznesplanu na najlepszy projekt własnej działalności gospodarczej pod nazwą „MŁODA STREFA BIZNESU „.  Projekt wymagał od uczestników opisania, jakie warunki należy spełnić,  aby założyć własną działalność gospodarczą, także ile trzeba przewidzieć kroków aby dostosować się do istniejącego rynku, spełnić oczekiwania klientów, przewidzieć ich potrzeby, poznać rynek lokalny w którym miała by funkcjonować firma oraz  jak dużą uwagę trzeba poświęcić potencjalnym pracownikom, którzy pracowaliby  w  firmie.

Założenie własnej działalności gospodarczej to nie tyko szefowanie w firmie, jest to również zainteresowanie się pracownikiem zapewnienie mu nie tylko podstawowych potrzeb do tego aby pracował w firmie ale również zachęcenia go do pracy która będzie przynosiła mu satysfakcję. Zagadnienia opracowywane  na lekcjach przedsiębiorczości,  konsultacje z nauczycielem W. Błasikiem pomogły Wiktorii  w stworzeniu profilu własnej działalności.   

Konkurs ten był okazją na sprawdzenie biznesplanu, rozwianie wątpliwości oraz zdobycie przydatnych umiejętności aby w przyszłości założyć własną działalność gospodarczą.

Gratulacje!

Szkola  Nauczyciele  Uczniowie  RodziceMatura

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  06 ORE 210  05 KOWEZiU 210

03 B Skok 210    ko 200a

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle otrzymało dofinasowanie z przedsięwzięcia realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki
pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.  

MEiN logo    PolskiLad log    2LO jaslo logo    PoznajPolske logo