1. Co to jest projekt społeczny?

Każda nawet najmniejsza akcja, którą zmieniasz swoje otoczenie na lepsze.

Możesz działać stacjonarnie lub przez Internet. Wybór należy do Ciebie.

2. Co to Zwolnieni z Teorii ?

– To platforma dla studentów i licealistów do robienia własnych projektów społecznych. Dostaniesz na niej praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez realizację projektu.

– To także Olimpiada. Każdy kto utworzy projekt, zostaje finalistą. Jeśli się postarasz  otrzymujesz „Złote wilki”, nagrody dla najlepszych projektów w Polsce, które odbierasz z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

3. Dlaczego warto wziąć udział?

– Zdobywasz praktykę w prowadzeniu projektów, którą zabłyśniesz na rozmowach rekrutacyjnych.

– Każdy , kto dotrze do końca odbiera międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego Instytutu Project Management Institute. PMI- to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata.

– Po zakończeniu projektu, na Wielkim Finale i regularnych Zjazdach Społeczności, poznasz innych ambitnych i aktywnych społecznie ludzi z całej Polski.

4. Kto będzie Cię wspierał?

– Mentor czyli starszy (2-4 lata)kolega, który miał już doświadczenie w zarządzaniu projektami, ponieważ sam brał udział w olimpiadzie. Możesz zwrócić się do niego w sprawach związanych z projektem i zasadami Zwolnionych z Teorii.

– Nauczyciel- w II LO w Jaśle p. Magdalena Pabjan

-Partnerzy m.in.  Google.org, ING Bank Śląski, allegro

5. Jak zacząć?

Zarejestruj się na www.zwolnienizteorii.pl ( do 30.11) i dodaj znajomych do zespołu. Dalej przez projekt poprowadzi Cię platforma.