Zachęcamy do uczestnictwa w 14. Salonie Maturzystów Perspektywy 2020, który odbędzie się tradycyjnie we wrześniu, ale w związku z aktualną sytuacją wyłącznie w wersji online. Salon Maturzystów jest ogólnopolską kampanią informacyjną, która została objęta patronatem honorowym przez Pana Dariusza Piontkowskiego, Ministra Edukacji Narodowej i odbędzie się ona w różnych terminach w 16 województwach. Podczas wydarzenia uczniowie ostatnich klas liceów i techników skorzystają z możliwości przygotowania się do matury poprzez przedpołudniowe spotkanie online z ekspertami OKE.

Podkarpacki Salon Maturzystów zaplanowano na dzień 18 września 2020 i podzielono na dwie części:

  • szkolną (godz. 10.00-12.30) poświęconą głównie egzaminowi maturalnemu 2021, która powinna odbywać się w ramach zajęć szkolnych, w salach lekcyjnych. Eksperci omówią wymagania dotyczące egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych

               oraz

  • rodzinną (16.00-19.00), przeznaczoną na zapoznanie się z zasadami przyjęć na studia, ciekawymi kierunkami, a także na prezentacje dotyczące matury z najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, które są potrzebne do rekrutacji.

Wszystkie informacje o Salonach można znaleźć na stronie www.salonmaturzystow.pl